تبلیغات
کوردسات/Kurdsat - ترور و تروریست ها+عکس هایی از تروریست های سنندج

ترور، تروریست+عکس هایی از تروریست های سنندج

ترور در لغت

در فرهنگ سیاسی، ترور از ریشه لاتین terror به معنای ترس و وحشت گرفته شده و به رفتار و اعمال فرد یا گروهی اطلاق می شود که از راه ایجاد ترس، وحشت و استفاده از زور می خواهد به هدف سیاسی خود برسد. در زبان فارسی هم ترور به معنای ترس زیاد، بیم و هراس و خوف و وحشت است و تروریست به عامل ترور، طرفدار ترور، آدم کش یا کسی که برای رسیدن به هدف خود کسی را به طور غافلگیرانه بکشد یا ایجاد وحشت و هراس کند، گفته می شود.

عمر تروریسم

عمر ترور و تروریسم به قدمت بشریت است. تروریسم به همه اعصار، همه قاره ها و همه آیین ها تعلق دارد و نمی توان پدیده آشکار اضطراب و حس ناامنی در برابر دشمن نامرئی را که بر همه جا چنگ انداخته نادیده گرفت؛ گر چه می توان پیشینه تروریسم را به دوران جنگ سرد و رقابت میان دو ابرقدرت شرق و غرب برای ضربه زدن به دیگری نسبت داد.

تعریف تروریسم

تروریسم، به مفهوم به کارگیری خشونت و تهدید با انگیزه سیاسی است و با ترس، ارعاب و تهدید همراه است. ازدیدگاه تروریست ها، همه هدف هستند و کسی در امان نیست، اهداف بدون تبعیض انتخاب می شوند و همیشه استفاده از قتل، جرم، تهدید و...، برای رسیدن به هدفی انقلابی صورت می گیرد. هم چنین اقدامات خشونت آمیز و غیرقانونی حکومت ها برای سرکوب مخالفان خود و ترساندن آنان نیز، در ردیف مفهوم تروریسم است که از آن به عنوان«تروریسم دولتی» یاد می شود.

کردستان نیز از هدف آماج ترو و تروریست در امان نبوده است ودر طول تاریخ کرد این منطقه از تروریست های داخلی وخارجی زخم های کاری دیده است.یکی از مناطقی که بیشترین ضربه را در ترور دیده شهر سنندج مرکز استان کردستان بوده که در همین سال های اخیر ده ها نفر از مردم بی گناه را به قتل رساندند.از روحانی گرفته تا سرباز وظیفه و نگهبان و مردم عادی به هیچ کس رحم نکردند.بیشترین ضربه ای که کردستان شاهد آن بود ترور دو روحانی گرانقدر "ماموستا محمد شیخ الاسلام" نماینده مجلس خبرگان کردستان و "ماموستا ملا برهان عالی" امام جمعه مسجد قبای سنندج بوده است.

                   

در جریان همین ترور ها مردم عادی نیز در امان نبودند وتروریست ها در روز روشن میدان آزادی سنندج را به گلوله بستند و چند پلیس و یک پیر مرد را که در میدان مشغول واکسی بود به شهادت رساندند.این جریان باز به اینجا خاتمه نیافت و تروریست ها با حمله به نگهبانان محیط زیست حدود پنج نفر از آنها را به گلوله بستد.حمله به پایگاه های پلیس در سطح شهر به خصوص پایگاه خیابان 17 شهریور سنندج ،بمب گذاری در خود پرداز بانک کشاورزی میدان آزادی سنندج از دیگر عملیات های این گروهک ها بود.

ناامنی های شهر سنندج و وحشت مردم از ادامه ترور ها وزارت اطلاعات را واداشت تا تصاویر تروریست های سنندج را از صدا وسیمای مرکز کردستان برای چند بار پخش کند و از مردم خواست تا آنها را شناسایی وتحویل دهند.

 در این اطلاعیه با پخش تصاویری از تروریست ها و نام های مستعار آنها از مردم در خواست شد در صورت برخورد با آنها اطلاعات را در جریان قرار دهند که موفقیتی بس مفتخرانه را در پی داشت و سنندج را بار دیگر به شهری زیبا و امن تبدیل کرد. اسامی تروریست ها به شرح زیر در تلوزیون کردستان نشان داده شد و بالاخره شناسایی و به هلاکت رسیدند.

یونس عبدی فرزند ابراهیم متولد 1363 به نام مستعار انس شاه نظری، عرفان احمدی‌ کانی گلزار فرزند عبدالله متولد 1367 به نام‌های مستعار چیا و پرویز، سیروان مومنی فرد فرزند عبدالله متولد 1359 به نام مستعار محمد، امجد پیوند فرزند محمود متولد 1364 به نام مستعار محمد و‌ از عوامل ترورهای اخیر سنندج هستند .

                                                                                                                                                                                                    کوردسات/بهمن 1391

           

.: Weblog Themes By VatanSkin :.